Wszystkie wycieczki trzeba potwierdzić w danych terminach z recepcją hotelu

Polska

Zwiedzanie Złotego Stoku, małego miasteczka u podnóża Gór Złotych, zwiedzanie najstarszej w Polsce „KOPALNI ZŁOTA” możliwość obejrzenie pamiątek związanych z 10-wiekową historią wydobycia złota w Złotym Stoku (eksponaty umieszczone pod ziemią w  chodnikach starej kopalni w dwóch sztolniach: Gertruda i Czarna Sztolnia).

Dodatkowe koszty biletów wstępu:

 • Kopalnia Złota 50 zł. 

Zwiedzanie Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”. Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem.

Dodatkowe koszty:

 • bilety wstępu  65 zł.

Miejsce  pielgrzymkowe od XIII wieku, odpowiednik polskiej Jerozolimy, zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia NMP (Figurka NMP z Dzieciątkiem z drewna lipowego z XVI wieku) i bram miejskich, Szopki Ruchomej – jednej z najstarszych w Polsce).

Dodatkowe koszty:

 • Szopka Ruchoma  8,00 zł/  6,00 złulg

Terminy: styczeń: 8,16,30

We Wrocławiu zwiedzamy  jedną  z największych atrakcji kulturalnych jaką jest Panorama Racławicka- gigantyczna rotunda, w której mieści się  panoramiczny obraz o wymiarach 120 x 15 metrów, przedstawiający bitwę pod Racławicami  z 4 kwietnia 1794 r. Zwiedzanie  Ostrowa Tumskiego, Katedry, Rynku Starego Miasta.

Zbiórka na wycieczkę – Dworzec PKS ul. Kłodzka Polanica-Zdrój – przystanek dla wysiadających – przy reklamie Hotelu Bukowy Park

Cena za wycieczkę 95 zł od osoby:

 • przejazd autokarem
 • usługę przewodnika
 • bilet wstępu na Panoramę Racławicką 73 zł od osoby

Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, największej jaskini Sudetów i jednej z głębszych jaskiń w Polsce, bogatej w różnego rodzaju nacieki. Następnie bezpłatny wstęp do Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu, na miejscu sklep z pamiątkami.

Cena wycieczki: 60 zł od osoby;
Bilet wstępu do Jaskini Niedźwiedziej: 27 zł / ulgowy 22 zł

Czechy

Klasztor na Strachowie, Hradczany – Pohorelec, Plac Loterański, Plac Hradczanski, Zamek Praski: Katedra Św.Wita, Ogrody Zamkowe ( Panorama Pragi )  Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto ( Karlova, Rynek Staromiejski, Zegar Orloj ), Nowe Miasto, Plac Św.Wacława. Czas wolny.

Wycieczka odbywa sie za zasadzie spaceru po Pradze. Wewnatrz zwiedzamy jedynie część Katedry Św.Wita, oraz istnieje możliowść wejścia do Muzeum Miniatur.

Dodatkowe koszty:

 • przejazd metrem 32 KC/os. – obowiązkowo    ( 100 KC – ok. 16,50 zł )
 • kieszonkowe ok. 300 kc/os.*
 • (obiad ok. 200 kc)*
 • Muzeum Miniatur 120 KC/os.*

Narodowy  Rezerwat Przyrody w Czechach – Skalne Miasto. Góry Stołowe po stronie czeskiej. Natura stworzyła tu    najróżniejsze  formacje    skalne    o  fantastycznych  kształtach.  W trakcie zwiedzania spływ łodziami* górskim jeziorkiem o   długości  ok. 300m., wodospad (19m.) rzeki Metuji.

Dodatkowe koszty:

 • wstęp: 120 kc + 50* KC  spływ – osoba dorosła,
 • obiad ok. 150 KC * nieobowiązkowy

Najatrakcyjniejsze Jaskinie Morawskiego Krasu, jedne z największych  w Europie. Zwiedzanie  Jaskini Pukwy z Przepaścią Macochy. Spływ łodziami elektrycznymi podziemną rzeka Punkwą. Wjazd kolejką gondolową na przepaść Macochy. Dojazd do Jaskini Punkwy kolejka turystyczną*. W drodze powrotnej zakupy…

+ zwiedzamy Zamek w Litomyślu  ( komnaty, dziedziniec, galerię +  czas wolny  )

Cena 95 zł od osoby.

Dodatkowe koszty:

 • wstęp jaskinia 450 KC dorośli,  280 KC ulgowy – dzieci, studenci
 • Zamek 40 KC
 • Obiad w Czechach ok. 200 KC* nieobowiązkowy

Zwiedzanie Novego Mesta – Perły architektury renesansowej w Czechach. Średniowieczne  miasto na skale  o wysokości około  40m. otoczone z trzech stron rzeką  Metują założone w 1501 r. Rynek z renesansowymi  szczytami i barokowymi podcieniami, miejski  zespół  zabytkowy, gotycki  Kościół Trójcy  Przenajświętszej – założony w 1513 r., renesansowy zamek i ogród. 

Dodatkowe koszty:

 • ewentualny obiad ok. 180 KC,
 • Zamek w Nove Mesto 130 Kc/90 kc ulgowy

Zwiedzanie uroczego  miasteczka w Czechach położonego na trasie w kierunku Skalnego Miasta (Adrspachu). W planie min.: spacer wokół zabytkowego Klasztoru Benedyktynów z w którym znajduje się piękna biblioteka oraz kopia Całunu Turyńskiego / jedna z nielicznych na świecie/ – wnetrza klasztoru nie są zwiedzane !!! 

Zwiedzanie Starego Miasta. Zwiedzanie Browaru, degustacja piwa. Czas wolny. W drodze powrotnej zakupy w Nachodzie.

Cena 57 zł od osoby.

Dodatkowe koszty:

 • wstęp do Browaru z degustacją piwa  – 200 KC

Sky Walk, czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. Poprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. W oddali rysują się grzbiety Jeseników, Suchy Vrch i Karkonosze.

Tutaj niebo jest na wyciągnięcie ręki, poszerzamy własne horyzonty – poczucie wysokości i przestrzeni, które do tej pory było nam obce, staje się dostępne, a przy tym bezpieczne. Na wysokość zarezerwowaną dla szybujących ptaków dostaniemy się pieszo, bez najmniejszego ryzyka, po szerokiej i łagodnej kładce przystosowanej także dla rodziców z wózkami, a także osób niepełnosprawnych. Wzdłuż ścieżki zamontowano liczne tabliczki informacyjne, które przedstawiają historię regionu oraz opisują bliższe i dalsze krajobrazy. Po zdobyciu najwyższego piętra mamy dwie możliwości, powrót tą samą drewnianą ścieżką lub użycie bezpiecznie wyprofilowanej zjeżdżalni o długości 101 m, którą w szybkim czasie dostaniemy się na najniższe piętro konstrukcji – emocje podczas zjazdu gwarantowane! Dodatkowe atrakcje to tunele między piętrami oraz „gniazda” z sieci na wysuniętych tarasach.

Cena 65 zł od osoby

Dodatkowo płatne bilety wstępu:

 • Ścieżka w chmurach + wjazd kolejką w obie strony
 • Dzieci 3-15 lat: 190 Kč
 • Bilet rodzinny (max 2 dorosłych, 3 dzieci): 790 Kč
 • Bilet grupowy (od 15 osób): 290 Kč
 • Zjeżdżalnia
 • 1 jazda: 50 Kč
 • 5 jazd: 200 Kč ( 100 kc = ok. 17 zł )

Ogród zoologiczny w Dvoře Králové nad Łabą jest zaliczany do najbardziej znaczących ogrodów europejskich. Specjaliści uważają go za unikatowy bank danych genetycznych zwierząt afrykańskich. Rozpościera się na terenie o powierzchni 64 ha, liczba żyjących zwierząt przewyższa 2300 szt. W ciągu lata otwarte jest tzw. SAFARI, teren który zwiedza się jadąc specjalnym autobusem.

Cena 50 zł od osoby.

Dodatkowy koszt:
Wstęp 195 KČ, dzieci i młodzież do 15 lat – 150 KČ.

Niemcy

W programie:

Zwinger – duma barokowego Drezna ( zespół pałacowy ) , Brama Koronna, Galeria Dawnych Mistrzów, Zbrojownia, spacer po Starym Mieście, Katedra Hofkirche  w której spoczywa serce Augusta II Mocnego, Ratusz, czas wolny.

Dodatkowe koszty wycieczki

 • Zwiedzanie Zwinger – wstęp 10-12 euro – galeria starych mistrzów, gabinet matematyczno-fizyczny, wystawa porcelany miśnieńskiej
 • kieszonkowe ok. 10 euro /os.
 • (obiad ok. 20 zł )

Austria

Spacer po Wiedniu – Stadtpark, Plac Beethovena, Schwarzenbergplatz,  Belweder ( wejście do ogrodów, spacer tarasami )  Opera, Uniwersytet, Teatr Cesarski, Ratusz, Parlament, Pomnik Cesarzowej Marii Teresy, Hofburg – wiedeńska rezydencja cesarska, Plac i Katedra Św. Szepana,  Zegar Wiedeński.

Wycieczka odbywa sie na zasadzie spaceru po Wiedniu, wewnątrz zwiedzamy jedynie Katedrę św.Szczepana

Czas wolny – ok. 1 godziny.

Wyjazd z Wiednia ze Schwedenplatz  ok. Godz. 17.30

Dodatkowe koszty:

 • obiad na terenie Czech ok. 150KC
 • proponowane kieszonkowe w Wiedniu ok. 10 EURO