Przyłącz się do naszego
Centrum Spa
W atmosferze przytulnego komfortu mają Państwo okazję zrelaksować się i odpocząć w przytulnym gabinecie przeznaczonym do masaży i zabiegów pielęgnacyjnych oraz w saunie fińskiej.
Dodatkowo nasi goście mogą korzystać z bogatej oferty Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, w samym sercu Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju. W odległości 2 minut spacerem, w obiekcie ZUK znajduje się kompleks rekreacyjny „Słoneczne Termy Wielka Pieniawa”, w którego skład wchodzą: dwa nowoczesne baseny, jacuzzi oraz Słoneczna Plaża.

Wszystkie zabiegi są wykonywane przez dyplomowanych specjalistów i terapeutów
Zadbaj o swoje ciało
Piękno & Zdrowie
Wybrane zabiegi Spa
Zabieg podnosi poziom nawilżenia skóry, polecany w celu regeneracji skóry odwodnionej, niedotlenionej, pozbawionej blasku. Zabieg obejmuje: demakijaż, peeling enzymatyczny, masaż twarzy, maska, serum, krem. Czas trwania – 60 minut.
Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w
krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje. Leczenie podciśnieniem jest bardzo stara metodą. W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.
Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usuniecie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Duże podciśnienie, jakie powstaje wewnątrz bańki doprowadza do pękania drobnych naczyń krwionośnych. Powstaje tzw. Wybroczyna, siniec. W tym momencie wkraczają do akcji makrofagi, czyli limfocyty i monocyty fagocytujące, aby wchłonąć wszystkie drobnoustroje, które znalazły się poza łożyskiem naczyniowym, a dotychczas krążące sobie w układzie krwionośnym.
Masaż gumowa bańką chińską, to okrężne ruchy zassaną bańką. Stosuje się go najczęściej na dużych płaszczyznach np. przykręgosłupowo. Krótkotrwały masaż bańką, daje większe przekrwienie i rozluźnienie mięśni niż 15-20 minutowy masaż klasyczny.
Stosowanie baniek ma jednak przeciwwskazania:
– ciąża
– nowotwory
– gruźlica
– dermatozy (zmiany skórne)
– okolice twarzy, szyi,
– wysiękowe zapalenie stawów
– uszkodzenie naskórka
– żylaki
– gorączka
– zaburzenia krzepliwości krwi
– przyśrodkowa pow. kończyn górnych i dolnych
– okolica nerek, brzucha i bocznej pow. klatki piersiowej.
Masaż gorącymi kamieniami jest połączeniem tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Technika masażu kamieniami czerpie z filozofii i medycyny Dalekiego Wschodu bowiem układanie i oddziaływanie odpowiednimi kamieniami na ośrodki energii zwanymi „czakrami” równoważyło siły życiowe i odblokowywało zaburzony system przepływu energetycznego organizmu. We współczesnym ujęciu przekłada się to na poprawę krążenia i działanie witalizujące. Masaż kamieniami wybranych miejsc ciała ma działanie odprężające i lecznicze. Doskonale likwiduje wszelkie napięcia i bóle mięśniowe, energetyzuje skórę i w efekcie przynosi głęboki relaks ciała i umysłu.
Wskazania:
– zanik energii witalnej
– stres, nerwice, depresja
– wzmożone napięcie mięśniowe
– problemy z koncentracją i pamięcią
– bóle pochodzenia mięśniowo powięziowego
Przeciwwskazania:
– uszkodzenia nerwów obwodowych z zaburzeniem czucia
– choroby skóry
– wady i choroby serca
– nowotwory złośliwe
– stany gorączkowe
– cukrzyca
– osteoporoza
– ciąża patologiczna
– żylaki w miejscu ich występowania
– zmiany zakrzepowe
– zatory tętnicze
– po przebytym leczeniu ( konsultacja lekarska)
Znana i najbardziej popularna technika masażu. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowana również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację. Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo jak i na poszczególne partie ciała.
Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.
Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.
Delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Pozwala osiągnąć stan głębokiego relaksu i wsłuchać się w świat własnej, wewnętrznej muzyki. Zostawia niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii.
Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.
Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.
Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel jest to nie tylko obecna moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków, aby masaż mógł się odbyć i aby klient był z niego zadowolony. W tej chwili w praktyce terapeutycznej spotykamy się z sytuacjami, iż masaż relaksacyjny jest także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno – terapeutycznych. Jest to taki filar na którym opiera się cała technika relaksacji, wszelkie zabiegi, którym się poddajemy aby się zrelaksować. Prosty przykład: słuchamy muzyki aby się odprężyć. W momencie, gdy zostanie nam zrobiony taki masaż zrelaksujemy się jeszcze mocniej, jeszcze intensywniej i na dłużej.
Masaż to sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również stan zdrowia, ponieważ działa leczniczo na nasze ciało. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.
Masaż twarzy może być świetnym przygotowaniem do zabiegów kosmetycznych. Jest relaksem dla zmęczonej skóry twarzy. Odpowiednie techniki wschodu i zachodu przyniosą ulgę po ciężkim dniu.
Zabieg obejmuje: owocowy peeling całego ciała (czerwony grapefruit ,jaśmin i zielona herbata) oraz relaksacyjny masaż balsamem(masłem). Peeling to inaczej złuszczenie martwego naskórka(eksfoliacja). Ma to na celu poprawić mikrokrążenie i koloryt skóry , wygładzić ,zmiękczyć oraz przygotować skórę do lepszego wchłaniania kosmetyków. Czas trwania – 70 minut
