Ceny i Rezerwacja

Sprawdź Termin
Zrób Prezent
Rabaty i Promocje

Aktywnie

villalessing - PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE Góry Stołowe i Góry Bystrzyckie

villalessing - SZLAKI ROWEROWE SZLAKI ROWEROWE

villalessing - ZIMA, ZIMA, ZIMA!!!! ZAPRASZAMY NA NARTY ... ZIMA, ZIMA, ZIMA!!!! ZAPRASZAMY NA NARTY ...

Narciarstwo zjazdowe:

1.    Zieleniec - to jedna z najbardziej znanych stacji narciarskich w Polsce. Unikatowy klimat i północne nachylenie stoków sprawiają, że śnieg leży tu przez około 150 dni w roku. Stacja narciarska oferuje ponad 20 wyciągów (w tym trzy koleje krzesełkowe) i stoki o zróżnicowanym stopniu trudności. Przy kilku wyciągach zamontowane zostało oświetlenie umożliwiające jazdę nocą. Część tras posiada system sztucznego naśnieżania. Działają tu liczne szkoły narciarskie, serwisy oraz wypożyczalnie. W Zieleńcu pomyślano także o miłośnikach jednej deski (halfpipe) i najmłodszych narciarzach (babylifty).

2.    Czarna Góra - na narciarzy i snowboardzistów czeka tu 10 wyciągów, w tym trzy koleje krzesełkowe, oraz niemal 10 km nartostrad. Od najdłuższego, dwuosobowego krzesła odchodzą dwie bardzo trudne trasy, z czego dłuższa liczy blisko 1700 m. W dolnych partiach Czarnej Góry znajdują się trasy dla mniej zaawansowanych narciarzy oraz system wyciągów talerzykowych, umożliwiający korzystanie ze wszystkich nartostrad bez konieczności odpinania nart. Pięć tras narciarskich Czarnej Góry posiada nowoczesny system naśnieżania, a kilka z nich zyskało oświetlenie. Dla dzieci przygotowano karuzelę narciarską. W ośrodku działa kilka wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz snow park.

3.    Podgórze - położone nieopodal Dusznik Podgórze oferuje dwa wyciągi narciarskie o długości 450 i 760 m. Przy krótszym zainstalowane zostało sztuczne oświetlenie oraz system naśnieżania. Drugi z wyciągów oferuje trzy trasy zjazdowe (najdłuższa z nich ma 1500 m).

4.    Łężyce - w położonej 5 km od Dusznik wsi skorzystać można z wyciągu przy pensjonacie „Śnieżynka”. Trasa o długości 400 m nie jest trudna technicznie, ratrakowana oraz oświetlona.

5.    Kudowa Zdrój - na stokach oddalonej o ok. 1 km od centrum miasta góry Świński Grzbiet (przy drodze do Jakubowic), zlokalizowana została Dolina Sportów Zimowych. Ośrodek oferuje wyciąg o długości 200 m, od którego odchodzi trasa narciarska o długości 450 m. Obok zlokalizowany został wyciąg "Śnieżne Koło" o długości 100 m. Po wytyczonej przy nim trasie (300 m długości) można zjeżdżać na specjalnych gumowych dętkach. Szczegóły na www.dolinasportowzimowych.pl

6.    Spalona - w oddalonej 10 km od Bystrzycy wsi na amatorów białego szaleństwa czeka jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 m. Wyciąg posiada sztuczne oświetlenie. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski. Pokrywa śnieżna w Spalonej zalega na ogół od II połowy listopada do II połowy marca.

7.    Międzygórze - narciarze mogą tu skorzystać z dwóch wyciągów talerzykowych o dł. 300 m. Pierwszy z nich zlokalizowany jest na stoku Łysej Góry; drugi - Jawornicy. Przy wyciągu zamontowano sztuczne oświetlenie, które umożliwia jazdę po zmroku. Działa tu również wypożyczalnia sprzętu.

8.    Rudawa - wieś oddalona o 15 km od Bystrzycy. Śnieg zalega w niej od II połowy listopada do I połowy kwietnia. Na miłośników białego szaleństwa czeka tu wyciąg, którego łagodna trasa ma 600 m długości.

9.    Lądek Zdrój - Stacja Narciarska Lądek Zdrój, to dwa wyciągi narciarskie położone na północnych stokach Trojaka. Wyciąg orczykowy o długości 600 m obsługuje ok. 1200 osób na godzinę; 400-metrowy "talerzyk" transportuje w ciągu godziny 700 narciarzy. Jedna z tras posiada system oświetlenia. Przy stacji działa wypożyczalnia nart.

10.    Nowy Gieratów - w oddalonej o 7 km od Stronia Śląskiego wsi działa wyciąg talerzykowy o długości 440 m. Trasa przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych narciarzy. Posiada sztuczne oświetlenie, działa szkółka narciarska oraz serwis.

11.    Nowa Morawa - położona 7 km na południowy wschód od Stronia Śląskiego Nowa Morawa oferuje wyciąg talerzykowy o długości 410 m. Łatwa trasa nadaje się dla początkujących narciarzy. Stok jest oświetlony, działa szkółka narciarska oraz wypożyczalnia.

12.    Bielice - 13 km od Stronia Śląskiego znajduje się wyciąg orczykowy o długości około 460 m. Odchodzą od niego cztery trasy o zróżnicowanej trudności. Przy stacji zainstalowano sztuczne oświetlenie, działa szkółka narciarska, serwis oraz wypożyczalnia sprzętu.
13.    Kamienica - położona 7,5 km na południe od Stronia Śląskiego. Oferuje 5 wyciągów. Trasy są tu sztucznie naśnieżane, a dwie najdłuższe nartostrady - oświetlone. Przy stacji działa szkółka narciarska.

14.    Sokolec-Rzeczka - położona około 17 km od Nowej Rudy stacja narciarska oferuje kilkanaście tras narciarskich o zróżnicowanej trudności i długości (do 600 m). Pojeździć mogą tu zarówno początkujący, jak i wprawieni w bojach narciarze. Część stoków jest oświetlona i naśnieżana. Przy stacji można wypożyczyć narty, skorzystać z serwisu, bądź usług instruktora.


Narciarstwo biegowe:

W Centrum Polskiego Biathlonu Jamrozowa Polana wytyczonych zostało 12,5 km tras biegowych o bardzo ciekawym ukształtowaniu. Ich walory doceniane są przez kadrę polskich i zagranicznych biathlonistów, którzy na Jamrozowej Polanie szlifują formę przed występami w Pucharze Świata. W samych superlatywach na temat dusznickich tras wypowiada się m.in. wicemistrz olimpijski w biathlonie Tomasz Sikora. W Centrum Polskiego Biathlonu znajduje się również strzelnica. Latem asfaltowe trasy Jamrozowej nadają się do jazdy na rolkach lub nartorolkach; w zimie o odpowiednią grubość pokrywy śnieżnej dba specjalny system naśnieżania. Szczegóły na www.jamrozowa.pl.

Dwie trasy biegowe znajdują się też na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Dłuższa z nich liczy około 26 km. Rozpoczyna się w Karłowie, przebiega m.in. przez Pasterkę, Skalne Grzyby, Batorówek i wraca do Karłowa. Mapa tras biegowych na terenie PNGS dostępna jest pod adresem www.pngs.pulsar.net.pl w zakładce Turystyka/Narciarstwo.

Pobiegać na nartach można również w okolicach Stronia Śląskiego. Tam godne polecenie są dwie trasy. Pierwsza o długości ponad 7,5 km, druga licząca 10,4 km. Obie startują i finiszują w Kletnie.

Trasy do uprawiania narciarstwa biegowego wytyczone zostały także w okolicach Lądka, Bystrzycy (Spalona) oraz Czarnej Góry.